30 Aralık 2014 Salı

“Toprağın Çocukları” Film Galası Kent Meydanı AVM'de Yapıldı


 

 

 

“Toprağın Çocukları” filminin Bursa Galası 18 Eylül akşamı Kent Meydanı AVM'de yapıldı. Galaya filmin oyuncuları Erkan Can, Ufuk Bayrak, Türkü Turan, Bertan Dirikolu, Serdal Genç, Banu Başeren, Görkem Türkeş ile yönetmen, yapımcı Ali Adnan Özgür katıldı.

 


 
 Saat 19.00'da başlayan gala renkli görüntülere sahne oldu. Birçok Köy Enstitüsü öğretmeni de galaya katılanlar arasındaydı. Oyuncular ve yönetmen ile bir araya gelme fırsatını yakalayan misafirler sevdikleri oyunculara film hakkında sorular sordular. Galanın ardından misafirler filmin oyuncularıyla beraber Avşar Sinemaları'nda filmi izlediler. Film sonunda izleyiciler oyuncuları ayakta alkışladılar. Erkan Can ise yaptığı konuşmada katılanlara teşekkür ederken “Bu filmi mutlaka izleyin ve izlettirin.” diye konuştu.

 

“Köylü milletin efendisi olacaktır” sloganıyla yola çıkan, Köy Enstitüleri'nin kapatılmasını konu alan “Toprağın Çocukları” filminin yapımcılığını Erkan Can ve Tamer Çiçek üstleniyor. Kapatıldığı tarihe kadar 17342 öğretmen, 7300 sağlık memuru ve 8756 eğitmen yetiştirilen, dünya ülkeleri arasında eğitim alanında en özel örnek olarak görülen Köy Enstitüleri'nin kapatılma sürecinin ve Anadolu halkının aydınlanma savaşının anlatıldığı filmde; Erkan Can, Bahtiyar Engin, Suzan Kardeş, Müge Boz, Türkü Turan, Ufuk Bayraktar, Serdal Genç, Bertan Dirikolu, Görkem Türkeş, Menderes Samancılar, Ezel Akay gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini Yusuf Aslanyürek, Genel Sanat Yönetmenliğini ise Ezel Akay üstleniyor.

 

 
 
 
 

Hiç yorum yok: