30 Aralık 2014 Salı

"Deneyimli Anneler" Kent Meydanı AVM'deydi


Anne ve bebeklerin dünyasında deneyimin önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Canbebe ile Deneyimli Anneler Konuşuyor” toplantılarının Bursa ayağı 12 Şubat’ta Kent Meydanı AVM’de gerçekleşti.

Ontex Pazarlama Müdürü Müge Hasbay Öztunç’un moderatörlüğünde -2 Çarşı Katı'ndaki Etkinlik Alanı'nda yapılan “Canbebe ile Deneyimli Anneler Konuşuyor” toplantısında HT Hayat Genel Yayın Yönetmeni ve Habertürk gazetesi yazarı Pınar Reyhan Özyiğit, Parents Dergisi Yayın Yönetmeni Nora Romi ve Posta Gazetesi Eğitim Editörü Nilüfer Kas annelik deneyimlerini Kent Meydanı AVM ziyaretçileriyle paylaştı. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte sunucu Özge Uzun da konuk konuşmacı olarak yer aldı. Ücretsiz yapılan ve oldukça kalabalık olan etkinlikte Nilüfer Kaş; anneler kadar babaların da etkinliğe katılmasına sevindiğini ifade etti. Kaş, "Annelerle fikir alışverişinde bulunmak bizim için çok önemli" diye konuştu.

Çocuklarımıza her şeyi almamamız gerekiyor çünkü bunun sonu yok…

İkinci çocuğunu bekleyen Özge Uzun ise ikinci çocuğunun sağlıklı olduğu taktirde kolaylıklarla büyüyeceğine değinerek Bursalılarla buluşmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Oğlu Dağhan ile günlük hayatta karşılaştığı zorluklardan bahseden Uzun; "Her çocuk gibi bizim çocuklarımızın da sosyal olmaya sokakta, parkta, avm’de gezmeye ihtiyaçları var. Ama diğer annelerle sokakta karşılaştığımız zaman bizim çocuğumuza da geçer mi diye düşünerek yanımıza bile yaklaşmıyorlar. O yüzden annelerin daha bilinçli olması lazım" dedi.

Pınar Reyhan Özyiğit ise "Annelerden hangisinin gerçekten doğru ve hatasız  olduğunu söyleyebiliriz ki?" diyerek sözlerine başladı. Özyiğit " Annelik ve yaşanan süreç tamamen farklı. Hepimiz farklı süreçlerden geçiyoruz. Anneleri bilinçlendirmek önem taşıyor. Ben 12 yıldır internet işi yapıyorum. Artık her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz internetten. Hastalığınızla ilgili sorunlara ve ilaç tedavilerine kadar” diye konuştu. İnternet konusuna da değinen Özyiğit, "Veliler  internet konusunda kontrollü olmalı. Çocuklar yalnız internete girdiklerinde nelerle karşılaşabileceklerini bilmemiz gerekiyor" dedi.

 

 

Nora Romi ise "Anneler çocukları birbirleriyle çok fazla kıyaslıyorlar. Bu huyumuzdan kurtulmamız gerekiyor" dedi. Deneyimli anneler daha sonra katılımcılara kendi deneyimlerini sordular ve soruları yanıtladılar. Birçok hediye de veren anneler karşılaştıkları yoğun ilgiden çok memnun kaldıklarını ifade ettiler. 

 

 

 Hiç yorum yok: