20 Temmuz 2012 Cuma

Özsüt'ten Ramazan'a Özel Lezzetler

Ramazan ayının değişmeyen tadı güllaç, Kent Meydanı AVM'de açık alanda bulunan Özsüt’te hayat buluyor. Ramazan’ın sembolü olan ve Özsüt’ün taze sütüyle eşsiz bir tada kavuşan “klasik güllaç” ile modern bir yorumun yansıtıldığı “frambuazlı güllaç” bu özel ayda vazgeçemeyeceğiniz tatlar olacak.

Klasik güllaçta bol sütle ıslatılmış yaprakların arasında badem, fındık ve ceviz kullanılırken üzeri antepfıstığı ve kiraz şekeri ile süsleniyor. Yenilik arayanların ilk tercihi olacak frambuazlı güllaçta ise bol süt içeren yaprakların arasında frambuaz, beyaz çikolata ve antepfıstığı parçalarıyla hazırlanmış özel bir kat bulunuyor. Üzeri ise antepfıstığı ve frambuaz taneleriyle renklendiriliyor. İftar sofralarını tatlandıracak olan güllaç çeşitlerini hem misafirlerinize ikram edebilir hem de iftar daveti için gittiğiniz yerlere hediye olarak götürebilirsiniz.

Güllacın yanı sıra Özsüt’ün tatlı tutkunları için geleneksel tariflerle hazırladığı sütlü tatlıları ve dondurmaları da iftar sofraları için tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alıyor. Fırın sütlaç, keşkül, sakızlı muhallebi, tavukgöğsü, kazandibi gibi hafif tatlılar ve dondurma çeşitleri, yapımında kullanılan taze günlük sütle iftar yemeğini hafif ama lezzetli bir şekilde sonlandırmanızı sağlayacak.

Hiç yorum yok: