20 Temmuz 2012 Cuma

“KAYIP UYGARLIKLARIN İZİNDE” SERGİSİ KENT MEYDANI AVM'DE BÜYÜK İLGİ GÖRÜYORKent Meydanı AVM 18Haziran tarihinden beri Aktiffelsefe GEA gönüllülerinin 'Kayıp Uygarlıkların İzinde' sergisine ev sahipliği yapıyor. -2 Çarşı Katı'ndaki Etkinlik Alanı'nda gerçekleşen sergide Anadolu, Mezopotamya, Güney Amerika, Mısır, Grek, Roma gibi tarihin izlerini silemediği uygarlıklar; inşa ettikleri ve ürettikleri eserler ve binlerce yıllık kültürleri günümüze taşınıyor.

Aktiffelsefe GEA gönüllüleri tarafından kurulan Uygarlıklar Atölyesi; dünya üzerinde kaybolmaya yüz tutmuş tüm kıtalardan uygarlıkların günümüze ulaşmış eserlerinin reprodüksiyonlarını üreterek; kültürlerin gelecek nesillerle buluşmasına gönüllü bir çaba koyuyor.

Kent Meydanı AVM ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gören “Kayıp Uygarlıklar” sergisinde Anadolu, Mezopotamya, Güney Amerika, Mısır, Grek ve Roma uygarlıklarından günümüze ulaşmış ve orijinalleri dünya müzelerinde bulunan seçme eserlerin reprodüksiyonları sanatseverlerle buluşuyor. Sergi 24 Haziran akşamına kadar 10.00- 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Hiç yorum yok: