27 Nisan 2012 Cuma

Çocuk Bayramı Kent Meydanı AVM'de Çoşkuyla Kutlandı
Kent Meydanı AVM; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Çocuklar 21-22-23 Nisan tarihleri arasında birbirinden eğlenceli yarışmalara katıldı, resimler çizdi, dans etti ve doyasıya eğlendi.
21 Nisan'da başlayan Çöp Heykeller Sergisi oldukça dikkat çekti. Bursa'dan birçok okulun destek verdiği sergide öğrencilerin atık malzemelerden oluşturdukları büyük heykeller görülmeye değerdi. Emine Örnek Okulları, Şahinkaya Okulları, Kültür Okulları, Özel 3 Mart İlköğretim Okulu'nın katıldığı sergide atık malzemelerden fil, at, tekerlekli sandalye en çok dikkat çeken eserler oldu.
23 Nisan'da akülü arabalar Açık Alan'da yarıştı. Toyzz Shop katkılarıyla düzenlenen yarışta minikler çok eğlendi.  21-22 ve 23 Nisan tarihlerinde -2 Çarşı Katı'ndaki Etkinlik Alanı'nda Dalin çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. Dalin'in Civciv maskotu etkinlik alanında çocukları eğlendirirken, balonlar dağıtarak onlara bayram sevinci yaşattı.
Çocukların çok sevdiği çizgi film karakterleri Mickey Mouse ve Sünger Bob da Kent Meydanı AVM'deydi. Çocuklarla çizgi film karakterlerine sarılarak bayram hatırası fotoğrafları çektirme fırsatını yakaladılar.
Bir diğer önemli etkinlik de eski sokak oyunlarının Kent Meydanı AVM'de tekrar hayat bulması oldu. Halat çekme, çuvalla zıplama, sandalye kapmaca gibi oyunlara katılan çocuklar çeşitli armağanlar kazandılar. Mini İşler Atölyesi de haftasonu devam etti. Çocuklar atölyelerde yaptıkları eserleri evlerine götürerek kendi bayam hediyelerini tasarlamış oldular. Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen Mini İdea Atölyesi ise 21 Nisan Cumartesi günü saat 14.00'de moda tasarımıyla ilgilenen çocuklara eğlenceli saatler yaşattı. Çocuklar kendi tasarımlarını yaparken atölye sonunda oylamayla bir de birinci seçtiler.

Hiç yorum yok: