1 Temmuz 2011 Cuma

Amerikalı Öğrenciler Kent Meydanı AVM’de Buluştu
A.Ü. TÖMER’in A.B.D. Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği CLS Programının öğrencileri, Türkçe öğrenmek için geldikleri Bursa’da “Şehri Tanıma Oyunu” için Kent Meydanı AVM’deydi.

A.B.D. Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi ile TÖMER’in 2010 yılında başarıyla tamamladığı "Kritik Diller Bursu (Critical Language Scholarship CLS)" projesi bu yıl da TÖMER ile ortaklaşa yürütülüyor. Amerika’da nadir olarak öğretilen dilleri yerinde öğrenmek amacıyla Amerikalı üniversite öğrencilerinin, söz konusu dillerin anadili olarak konuşulduğu ülkelere gönderilmesini içeren program 2006 yılından beri gerçekleştiriliyor ve 15 ülkeyi kapsıyor. 2011 yılı programı geçtiğimiz günlerde Bursa’da da başladı. Öğrenciler belirlenen Türk ailenin yanlarında kalırken, Türk kültürünü öğrenmek için de çeşitli etkinliklere katılıyorlar. Bu etkinliklerin biri de Kent Meydanı AVM başlayan “Şehri Tanıma Oyunu” oldu. Kent Meydanı AVM ile başlayıp Bursa’nın farklı yerlerine en kısa süre de uğrayıp tekrar başlangıç noktasına ulaşmayı hedefleyen oyunda Daeton Huck birinci oldu.
Tüm gerekenleri yaparak ilk olarak Kent Meydanı AVM’ ye ulaşan Daeton Huck ve arkadaşına proje koordinatörleri tarafından Starbucks’ta kahve ikram edildi. Hayli yoruldukları gözlenen Amerikalı öğrenciler oyundan büyük keyif aldılar.Hiç yorum yok: