8 Haziran 2011 Çarşamba

Öğrencilerden Geri Dönüşüm Ürünleri Defilesi

Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin Kent Meydanı
AVM açık alanda 27 Mayıs'ta gerçekleştirdiği geri dönüşüm ürünleri defilesi büyük ilgi gördü.

Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri düzenlemiş oldukları geri dönüşüm ürünleri defilesini Eko – Okul programı kapsamında gerçekleştirdiler. 2 yıllık bir süreci kapsayan Eko – Okul projesi için çalışmalarını devam ettiren okulun hedefi “Yeşil Bayrak” ödülünü kazanmaktır.

Yıl sonu etkinlikleri ve geri dönüşüm ürünleri defilesi 3. sınıf öğrencisi Zeynep NACARKAHYA’nın söylediği türkülerle başladı. Sonrasında beden eğitimi öğretmeni Nazan YAVAŞ eşliğinde kız öğrenciler step gösterilerini sundular. Ardından Ali ŞEN ve Tuğbanur YILMAZ Barış Manço şarkılarından
oluşan mini bir konser verdi. Konserin hemen ardından il birincisi olan “Barbaros JimnastikTakımı” gösterileriyle izleyicilerden büyük alkış aldı. Son olarak öğrenciler modacıları ve mankenleri bile kıskandıran tasarım ve performansları ile Eko – Okul geri dönüşüm ürünleri defilesini sundular.Teknoloji tasarım öğretmeni Dilek ÇELİK gözetiminde uzun ve zorlu bir süreçten sonra hazırlanmış olan bu defilede, her türlü geri dönüşüm ürünü kullanıldı.

Öğrenciler etkinliğin sonunda izleyenlere, Osmangazi Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu “500 bin fidan dikiyoruz” kampanyası dahilinde fidan dağıttılar. Saat 17.00'de başlayan etkinlik yaklaşık bir saat sürdü.
Hiç yorum yok: