16 Mayıs 2011 Pazartesi

TASARLADILAR, HİKAYELERİ İLE SERGİLİYORLAR

Kent Meydanı AVM’nin Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu sertifika öğrencilerinin yaratıcılıklarını ortaya koymaları için düzenlediği ‘Moda Tasarım Yarışması’nın ilk sergisi 13 Mayıs tarihinde Kent Meydanı AVM -1 Çarşı katında başladı.

Sertifika öğrencilerinin kıyafetlerin yanı sıra diktikleri giysilerin hikayelerini de kaleme aldıkları sergi tüm avm ziyaretçilerinin izlenimine sunuldu. Gelinlikten çocuk kıyafetine kadar birçok tasarımın bulunduğu sergi 22 Mayıs Pazar akşamına kadar Kent Meydanı AVM’de gezilebilecek. Tasarım giysiler daha sonra Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nda görücüye çıkacak.
Öğrencilerin Saydam Tekstil, Pakipek, Karakoç Tekstil, Gülipek, Confetti, Akbaşlar, EBteks, Avrupa Pasifik, Savcan Tekstil, Yeşim Tekstil, Çağsoy Tekstil firmalarından seçtikleri kumaşlar ile başlayan yarışma maceraları 24 Mayıs Salı günü birincinin belli olmasıyla sona erecek. Yarışma sonucunda birinci olan öğrenci ünlü bir modacının yanında 2 haftalık staj ve Malta'da 2 hafta dil eğitimi kazanacak.Hiç yorum yok: