25 Nisan 2011 Pazartesi

Kent Meydanı AVM'de Çocuklar Bayramlarını Dolu Dolu Yaşadı


TRT’nin 33 yıldır devam eden 23 Nisan Çocuk Şenliği'nin bir bölümü bu yıl Kent Meydanı AVM'de gerçekleşti. Kutlamalar kapsamında “Fotoğraflarla 23 Nisan” sergisi ile Sanat Galerisi'nde başlayan etkinlikler çeşitli ülkelerin gösterileri ile devam etti.

TRT ile ortaklaşa gerçekleştirilen Funda Arar konseri ise açık alanda gerçekleşti. Funda Arar'ın şarkılarını çocuklar için söylediği etkinlik Bursalıları büyüledi. Çeşitli ülkelerden gelen çocukların gösterileri ise Funda Arar konserinden sonra gerçekleşti. Konser ve gösteriler TRT ekranlarından canlı yayınlandı. Kutlamalar hafta içi İrem Özel Rehabilitasyon Merkezi ve Sevgim Özel Yetenek Çocukevi'nin gösterileri ile devam etti.

Cuma günü ise Sevgim Özel Yetenek Çocukevi, Uğurböceği Anaokulu, Mithatpaşa Anaokulu, Hatice Salih İlköğretim Okulu gösteriler yaparak 23 Nisan'ı doyasıya kutladılar.


Etkinlikler haftasonu da tüm hızıyla devam etti. Miniişler Evi'nde çılgın tişörtler, şişko yastıklar, keçe çantalar yapan çocuklar ayrıca Dalin tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında çuval yarışı gibi etkinliklere katıldılar. Toyzz Shop'un düzenlediği Winny the Pooh masal dinletisi ile çocuklar neşesine neşe kattı. Bayram coşkusunu dolu dolu yaşayan çocuklar Kent Meydanı AVM'den mutlu ayrıldı.


Hiç yorum yok: