22 Nisan 2011 Cuma

Genç tasarımcılar hünerlerini sergileyecekler
Kent Meydanı AVM, Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu sertifika öğrencilerinin yaratıcılıklarını ortaya koymaları için ‘Moda Tasarım Yarışması’ düzenliyor.

Modanın Oxford’u olarak anılan Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu sertifika öğrencileri, yaratıcılıklarını ortaya koyacakları Kent Meydanı AVM’in ‘Moda Tasarım Yarışması’ projesine katılıyor.
Öğrencilerin Saydam Tekstil, Pakipek, Karakoç Tekstil, Gülipek, Confetti, Akbaşlar, EBteks, Avrupa Pasifik, Savcan Tekstil, Yeşim Tekstil, Çağsoy Tekstil firmalarından seçtikleri kumaşlar ile başlayan yarışmada birinci olan genç tasarımcı; ünlü bir modacının yanında 2 haftalık staj ve eğitim sponsoru EğitimAL Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti tarafından da 2 haftalık Malta’da dil eğitimi kazanacak.

4-5 Nisan tarihlerinde kumaş seçimiyle başlayan yarışmada öğrenciler kendi belirleyecekleri bir konu üzerinde kıyafetlerini tasarlayacaklar. Tasarlanan kıyafetlerin yanında eskizleri ile birlikte kıyafetin yapım aşamasını ve nelerden esinlendiği yazısını da paylaşacaklar. 10 Mayıs tarihinde ürünlerin teslim edileceği yarışma 13 Nisan’da internet üzerinde beğeniye sunulacak ve Kent Meydanı AVM’de sergiye açılacak. Kent Meydanı AVM’de ki sergiden sonra 23 -25 Mayıs tarihlerinde Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu’nda sergilenecek olan tasarımlar, 25 Mayıs akşamı jüri üyeleri tarafından değerlendirmenin yapılması ve sonucun açıklanması ile sona erecek.

Hiç yorum yok: