18 Mart 2011 Cuma

İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri Görkemli Bir Törenle Sahiplerini Buldu

Bursa İş Kadınlar ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) Bursa'da iş yaşamında başarıya imza atmış iş kadınlarını geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Kent Meydanı AVM işbirliğiyle 8 Mart'ta ödüllendirdi. Almira Otel’de yapılan gecede ödül töreni BUİKAD Başkanı Selma Çetinkaya Türker’in konuşması ile başladı. Ardından Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu ödüllere ilişkin konuşmasını yaptı.

BUİKAD’ın “İş Kadını ile Güçlü Bir Türkiye'ye Ulaşmak” vizyonuyla çıktığı yola, "İş Yaşamında Başarılı Kadın" ödülleri ile devam ederek ekonomiden sosyal hayata birçok alanda örnek teşkil eden ve başarıya yürüyen iş kadınlarını Dünya Kadınlar Günü'nde ödüllendirdi.

Vali Vekili Vedat Müftüoğlu, AKP Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik de sahneye çıkarak Bursalı kadın girişimcilere desteklerini bildirdiler. Gecede Yılın Kadın İstihdamına En Çok Değer Veren Şirketi Aunde Teknik’e ödülünü Fahrettin Gülener takdim etti.

Yılın Kadın İstihdamına En Çok Değer Veren Kamu Kurumu ise Bursa Kent Konseyi olarak belirlendi. Ödülü Vali Yardımcısı Selman Yenigün verdi. Yılın Kadın İstihdamına En Değer Veren Sivil Toplum Örgütü ise Uludağ Soroptomistler Kulübü olurken ödülü Vali Yardımcısı Mustafa Kaslıoğlu verdi.

Yılın Başarılı Kadın Yöneticisi Hayriye Ünal ödülünü U.Ü’de görevli Prof. Dr. Serpil Aytaç’tan, Yılın En Yenilikçi İş Kadını Ülviye Yahya ödülünü Türk Kadınlar Birliği Bursa Şube Başkanı Günay İzver’den, Yılın Girişimci İş Kadını Fulya Balkır ödülünü BUSİAD Başkan Yardımcısı Oya Coşkunöz Yöney' den aldı. Yılın En Başarılı İş Kadını seçilen Sühendam Şatır ise ödülünü geçen sene aynı ödülü alan Emine Örnek Okulları Kurucusu Emine Örnek’ten aldı.

Gecenin sonunda tüm ödül alanlar ve gecede emeği geçenler sahneye çıkarak hep beraber gazetecilerle poz verdiler.
Hiç yorum yok: